Haberler

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Haberleri, Duyuruları ve Etkinlikleri

Yazılım Satış Süreçlerinizde İnovasyon Semineri düzenlendi.

Yazılım Satış Süreçlerinizde İnovasyon Semineri düzenlendi.

Seminerde katılımcılara genel olarak kişisel ya da kurumsal, gelecek ile ilgili büyüme planlarına direk etki edecek, yol gösterecek ve bu yolda nelerle karşılaşacaklarını öğrenerek nasıl bir planlama yapmaları gerektiği konularında bilgi sunumu yapıldı.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Zihinsel Hazırlık

(1. Bölüm)       

 

•          Paradigma
•          Kuşaklar
•          Beyin nasıl çalışır

•          Beynin kullanımı

Yazılım Sektör Analizi

(2. Bölüm)

 

•          Teknokentler

•          İstihdam

•          Yazılım pazarı

•          Yazılım sektörleri

•          Yazılım İhracatı

•          Destekler

•          Sektör sorunları

•          Sektör avantajları

•          Yazılım trendleri

•          Yazılım segmentasyonu

Yazılım Satış ve Pazarlama

(3. Bölüm)

•          Yazılım satış futbolu

•          Tüm satış ve pazarlama süreçleri

•          Kumbara

•          Yöneticilere özel

 

Seminer : “Yazılım Süreçlerinizde İnovasyon”

Seminer : “Yazılım Süreçlerinizde İnovasyon”

Program :

-Zihinsel Hazırlık
-Yazılım Sektörü Analizi
-Yazılım Pazarlama ve Satış Stratejileri

Seminer Yeri 

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme bölgesi

Seminer Tarih ve Saat 

21 Mayıs 2013, Salı –  17:00

Ücretsiz katılım için lütfen yer ayırınız :
Özge ÖZGÜVEN
Telefon : 0312 485 37 18 – Eposta : info@ankutek.com

Ankütek Yaşam Bilimleri’ne Destek Verecek

Ankütek Yaşam Bilimleri’ne Destek Verecek

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ANKÜTEK)’nde 48 AR-GE firması, 90’dan fazla AR-GE Projesi desteklenirken, 77 AR-GE projesi de devam etmekte. Şu anda 1 kuluçka merkezi ve teknoloji transfer ofisi amaçlı bir bina yapılmakta olan ANKÜTEK’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç Dr.Emin Candansayar gelecekte girişimcilere yönelik hazırladıkları projeleri anlatıyor.


shortcode

TEKNOLOJİ, YARATICILIK ve FİKRİ MÜLKİYET e-ÖĞRENİM SERTİFİKA PROGRAMI

TEKNOLOJİ, YARATICILIK ve FİKRİ MÜLKİYET e-ÖĞRENİM SERTİFİKA PROGRAMI

Program Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma Uygulama Merkezi (FİSAUM) ve ANKUZEM işbirliğiyle hazırlanmıştır.

Günümüz ekonomilerinin ve işletmelerinin patent, marka, endüstriyel tasarım, telif hakları ve diğer koruma araçlarından anlayan uzmanlar olmadıkça gelişmesi mümkün değildir. Ayrıca, bilimsel ve teknolojik Ar-Ge çalışmaları ile inovasyon yönetimi, fikri mülkiyet bilgisini de gerektirmektedir. Programın amacı Türkiye’de bu alandaki bilgi ve farkındalık eksikliğini gidermeye yardımcı olmaktır.

Sertifika programı  3 haftada tamamlanacaktır. 13 dersin yer aldığı programda dersler uzaktan eğitim modeli ile verilecektir. Programın son başvuru tarihi 8 Şubat 2013 olup başlama tarihi11 Şubat 2013’dür.   Kontenjan 50 kişidir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

”Android Mühendisleri” yetiştirecekler

”Android Mühendisleri” yetiştirecekler

Ankara Üniversitesi ve Samsung Türkiye, Üniversite içerisinde ”Android Laboratuvarı” kurdu. Ankara Üniversitesi Teknokent bünyesinde Samsung ile uluslararası standartlarda ürünler ve uygulamalar geliştirilecek.

Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Refik Samet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin bilgisayar sektörüne duyarlılığı ve bilgisayar sektöründeki yeni teknolojileri öğrenmek istemeleri üzerine projenin başlatıldığını söyledi.

Android’i yaygınlaşmaya başladığı 2007 yılından itibaren takip ettiğini ve aklında bu konu ile ilgili dersler vermek, laboratuvar ve araştırma merkezi kurmak gibi fikirler oluştuğunu belirten Samet, yönetiminin sağladığı manevi ve maddi desteklerle Android laboratuvarının kurulmasının mümkün olduğunu bildirdi.

Laboratuarın 8 aya yakın bir sürede kurulduğunu dile getiren Samet, Samsung Electronics’in laboratuvar için yazılım ve donanım desteği verdiğini ve sözleşme kapsamında son model 20 Samsung dizüstü bilgisayarı, 20 Samsung tablet bilgisayarı, 20 Samsung Galaxy S3 cep telefonu ve 1 adet Smart TV temin ettiğini bildirdi.

Uluslararası standartlarda ürün ve uygulamalar

Doç. Dr. Refik Samet, Ankara Üniversitesi Teknokent bünyesinde Samsung ile birlikte uluslararası standartlarda ürünler ve uygulamalar geliştireceklerini ifade etti. Samet, şöyle konuştu:

”Mobil İşletim Sistemleri ile ilgili bölümde lisans müfredatında 4 ve yüksek lisans müfredatında ise 1 olmak üzere toplam 5 ders bulunmaktadır. 2012-2013 güz döneminde ilk dersimizi açtık ve başarılı bir şekilde tamamladık. Dersin kontenjanı 20 kişilik. İlk dersimizden ve laboratuvarımızdan çok sayıda talepte bulunan öğrenciler arasında seçtiğimiz 20 öğrenci faydalandı. 2012-2013 Bahar döneminde de 20 öğrencinin faydalanacağı öngörülmektedir. 2013-2014 güz ve bahar yarıyıllarında bu laboratuvardan faydalanacak öğrenci sayısını 40′a çıkarmayı düşünüyoruz. Ayrıca yüksek lisans öğrencileri de bu derslerden ve laboratuvardan faydalanacaklar. Bunun dışında öğrencilerimiz bu laboratuvarı ödev, proje, araştır ve uygulama çalışmalarında da kullanacaklar.

Türkiye’de hiçbir devlet üniversitesinde bu konu ile ilgili dersler ve laboratuvar bulunmamaktadır. Bu dersi alan öğrenciler diğer öğrencilerden daha avantajlı olacaklardır. Bu dersleri alan ve Android laboratuvarını kullanan öğrencilere önemli bir çalışma alanı kazandırılmış oldu. Ayrıca dersten başarılı olan öğrencilerimize sertifika veriyoruz.

Android laboratuvarının kurulması, derslerin açılması ve eğitimlere başlanmasıyla sadece üç aşamalı planın ilk aşaması tamamlanmış oldu. İkinci aşamada Mobil İşletim Sistemleri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulmasını hedeflemekteyiz. Üçüncü aşamada ise Ankara Üniversitesi Teknokent bünyesinde Samsung Electronics Türkiye kurumu ile birlikte uluslararası standartlarda ürünler ve uygulamalar geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Kaynak

Proje Başarısızlıkları 15 Sebep – İkinci Kısım Bölgemizde gerçekleştirildi

Proje Başarısızlıkları 15 Sebep – İkinci Kısım Bölgemizde gerçekleştirildi

T.C. Ankara Kalkınma Ajansı desteği ile EYDEM Entegre Yönetim Danışmanlık Eğitim Merkezi tarafından 20 – 27 Aralık 2012 tarihlerinde “Uygulamalı Eğitim Programı” organize edildi.

Ankara teknokentlerinin işbirliği projesi olan TECHAnkara kapsamında düzenlenen bu programda; sırasıyla ANKÜTEK ,ODTÜ Teknokent, Hacettepe Teknokent, Gazi Teknopark ve Bilkent Cyberpark olmak üzere tüm Ankara teknoparklarında birer günlük eğitimler düzenlendi.

Uygulamalı Eğitim Programının  Planı aşağıdaki şekildedir:

  • 1.       Entegre Proje Yönetimi  Yer  : ODTÜ Teknokent
  • 2.       Teknoloji Projeleri Yönetimi  Yer  : Hacettepe Teknokent
  • 3.       Proje Başarısızlıkları 15 Sebep – 1nci Kısım  Yer  : Gazi Teknopark
  • 4.       Proje Başarısızlıkları 15 Sebep – 2nci Kısım  Yer  : ANKÜTEK
  • 5.       Proje İletişim ve Doküman Yönetimi  Yer  : Bilkent Cyberpark

image001

Ankütek, CeBIT Bilişim Fuarındaydı!

Ankütek, CeBIT Bilişim Fuarındaydı!

Bölgemiz bu yıl 13′üncüsü İstanbul’da düzenlenen CeBIT Bilişim Fuarı’na katıldı. Fuar alanında kurulan mini labaratuvuar ile ziyaretçilere sunulan uygulama sonunda minik tüp içerisinde DNA kolye yapılıp verildi. Ziyaretçilere oldukça değişik bir deneyim yaşatan standımıza ilgi yoğundu.

HaberTürk Ankara / 02.12.2012

Hürriyet Ankara / 01.12.2012

 

Kamrusepa A.Ş.’ nin İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor.

Kamrusepa A.Ş.’ nin İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor.

Kamrusepa Nükleer Ürünler Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve şirketimiz arasında 12.03.2012 tarihinde akdedilen sözleşmeye uyarınca bölgemizde 2000m2′lik alanda yaptırılmakta olan inşaatın çalışmaları hızla devam etmektedir.

 

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş Genel Kurul İlanı

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş Genel Kurul İlanı
Şirketimizin Olağanüstü Genel Kurul toplantısına ilişkin Genel Kurul ilanı Türk Ticaret Kanununun ilgili hükümleri uyarınca yayımlanmaktadır.

 
 

TÜBİTAK: “Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı”

TÜBİTAK: “Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı”

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, bireysel girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştüre bilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenerek, nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslar arası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen ar-ge yoğun başlangıç firmalarının oluşturulmasının amaçlandığı 1512 kodlu ” Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı” başlatılmıştır.

Programa örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek öğrenci ya da yüksek lisans veya doktora öğrencisi ile lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini başvuru tarihinden en çok beş yıl önce almış kişiler başvura bilecektir.Programa ilişkin detaylı bilgilere http://www.tubitak.gov.tr/1512 adresinden ulaşılabilmektedir.